کانیه وست رسماً نام خود را به «یه» تغییر داد.

30 مهر 1400

 

«کانیه وست»، رپر مشهور، همسر سابق کیم کارداشیان و نامزد سابق ریاست‌جمهوری آمریکا تقاضای تغییر نام خود را به دادگاه ارائه کرد. کانیه وست روز سه‌شنبه اسناد را در دادگاه برای تغییر نام قانونی خود ثبت کرد. دادگاه عالی لس‌آنجلس می‌گوید این خواننده ۴۴ ساله سیاه‌پوست می‌خواهد از نام کامل خود، کانیه عمری وست، صرف‌نظر کند و تنها نام مستعار «Ye»، به عنوان نام رسمی‌اش ثبت شود. او علت این درخواست را «دلایل شخصی» ذکر کرده است.

وست که سال‌ها در صفحات اجتماعی خود را «Ye» نامیده بود، در توئیتر خود اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ می‌خواست تغییر نام بدهد. او گفت: من به طور رسمی با عنوان کانیه وست شناخته می‌شوم، اما نامم «YE» است. همچنین نام آلبوم او در سال ۲۰۱۸ هم «YE» بود. او در مصاحبه‌های خود گفته است که علاوه بر اینکه دوست دارد نامش کوتاه باشد، YE کلمه‌ای است که در کتاب مقدس هم آمده است. او معنای نام جدیدش را این‌گونه شرح داده بود: «بر این باورم که «یه» یکی از پراستفاده‌ترین کلمات در انجیل است و معنایش «تو (you)» است. پس یعنی من تو هستم، من ما هستم.».

این موسیقیدان آمریکایی در سال ۲۰۱۸ به تصمیم خود برای تغییر نامش به «یه» اشاره کرده بود، زمانی که آلبوم Ye را منتشر کرده و چند ماه بعد در توئیتی نوشته بود: «موجودی که رسماً کانیه وست شناخته می‌شود. من یه هستم». در سال ۲۰۱۹، وست گفته بود شاید بخواهد قانوناً اسمش را به «میلیاردر نابغه مسیحی کانیه وست» (Christian Genius Billionaire Kanye West) تغییر دهد.

وست در حال طلاق از «کیم کارداشیان وست» مدل و چهره تلویزیونی مشهور آمریکایی است. البته کیم تاکنون درخواست نکرده است که نام خانوادگی‌اش به همان کارداشیان تغییر یابد. چهار فرزند این زوج نیز نام خانوادگی وست را دارند.

 

کانیه وست دیگر وجود ندارد.

بعد از تأیید درخواست وست، او اکنون به طور رسمی «یه» (Ye) نام دارد. قاضی میشله ویلیامز روز دوشنبه در دادگاهی در کالیفرنیا رأی به تغییر نام این رپر مشهور داد.

منبع واشنگتن‌نیوز
برچسب‌ها خبرنام تغییر نام کانیه وست یه کیم کارداشیان سلبریتی آمریکایی