نام‌گذاری معابر با فناوری‌های ژئوماتیک

12 شهریور 1399

 

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با ایجاد سامانه نام‌گذاری معابر و اماکن مبتنی بر فناوری‌های ژئوماتیک، مسیر ساده‌سازی و کاهش هزینه‌های مدیریت نام‌گذاری معابر شهری را تسهیل کرد.

این طرح به صورت آزمایشی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، این شرکت دانش‌بنیان و مدیران سازمان فناوری اطلاعات شهرداری یزد در این استان راه‌اندازی شد. گردش کار سریع و ساده از لحظه اعلام درخواست توسط شهروند یا سازمان متقاضی تا لحظه نصب تابلوی نام معبر از ویژگی‌های این سامانه است. به این صورت که شهروندان می‌توانند پس از ثبت درخواست خود از طریق وب یا اپلیکیشن موبایل شماره پیگیری دریافت کنند.

فرآیند نامگذاری معابر شهری با مشکلاتی مانند وجود معابر با نام‌های تکراری، وجود معابر بدون نام، تعدد نام‌ها برای یک معبر، نبود سیستم مناسب برای بایگانی تغییرات معابر و عدم مدیریت یکپارچه و هماهنگ بین سازمان‌های تصمیم‌گیرنده روبه‌رو است و این سامانه علاوه‌بر رفع این مشکلات، مزایایی هم به فرآیند نام‌گذاری می‌افزاید از جمله مکان‌محور بودن، ارائه گزارش‌های دقیق و متنوع، کاهش زمان تصویب نام و کاهش نامه‌نگاری‌ها.

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، با عملیاتی شدن این سامانه، شهروندان به حضور در شهرداری یا سازمان‌های وابسته نیازی نخواهند داشت و به‌راحتی می‌توانند درخواست‌های نامگذاری خود را در سامانه مطرح و با کد رهگیری آن‌ها را پیگیری کنند.


منبع ایسنا
برچسب‌ها نام‌گذاری معابر ژئوماتیک